0(262) 641 12 44

Sosyal Medyada Biz}

Toshiba Klima Yetkili Satış ve Servis Merkezi
Dünya markalarından olan Toshiba ve Carrier klima hizmetlerinin yetkili satış ve servis hizmetlerini, tecrübeli ekibimiz ile müşterilerimize son teknoloji ekipmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Toshiba klima ürünlerini görmek için....
DEVAMINI GÖRÜNTÜLE

Klima Hasta Ediyor mu ?

Klima Hasta Ediyor mu ?
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Klima Hasta Ediyor mu ?

Herşeyde olduğu gibi klima da doğru kullanıldığında konfor sunuyor, hayatımızı kolaylaştırıyor, yalnış kullanıldığında ise hasta edebiliyor. Yaz aylarında kullanımı artan klimalar bilinçsiz kullanıldığında yüz felci ve zatürreeye zemin hazırlarken teşhisi zor belirlenen lejyonella klima zatürreesinin varlığına da sebep olabiliyor.

LEJYONELLE HAYATI TEHDİT EDİYOR

Klima kullanımı konusunda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen uzmanlar bilinçsiz davranılması sonucu klimaların lejyonelle adındaki mikrobun yaşamımıza etki edeceğini vurgulanıyor. Evlerimizde arabalarımızda işyerlerimizde oteller ve dinlenme yerlerinde toplu taşıma araçlarında yaşamımızın vazgeçilmezleri arasına giren klimalar ve havalandırma sistemlerinin yeterli temizlik ve bakımlar olmadan dikkatsiz kullanılması sağlığımızı kaybetmemize yol açabilir. Klima ve havalandırma sistemleri soğuk hava üflemesi ani ısı değişikliklerine yol açması, toz ve polenleri ortamda artırabilmeleri ve özellikle lejyonelle dediğimiz mikrobu yaşam ortamlarına vermeleri nedeniyle önemli ve yaygın sağlık sorunlarına yol açabilirler.

TEŞHİSİ ZOR BİR HASTALIK

Lejyonella zatürreesi normal zatürreeden farklı olarak daha çok bağışıklık sistemi zayıf kişilerde bebekler ve yaşlılar başta olmak üzere şeker hastalığı, kanser hastaları, kronik böbrek ve karaciğer hastaları kanser vb. bağışıklığı baskılayan ilaç kullananlar özellikle sigara bağımlıları ve kronik solunum yolu ve akciğer hastalığı gibi bağışıklığı baskılanmış hastalar ve bu sistemleri kullananlar otel alışveriş merkezi gibi yerlerde çalışanlar ateş ve cerahatlı balgam yerine genel ağrı, baş ağrısı, kuru öksürük, bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı, bilinç değişiklikleri ve kayıpları nefes darlığı gibi belirtiler görülmektedir. Tanısı daha zor ve hekimlerin şüphelenmeleri önemlidir. Tanı normal zatürreeden daha uzun 2-3 hafta tedavi edilmelidir.

  • Klimaların zararlarının önlemesi için bazı şeylere dikkat edip önlemler almalıdır.
  • Klima alırken bakteri ve polen klimaları tercih etmeliyiz.
  • Klimaların düzenli bakım ve temizliklerini yapmalıyız.
  • Üzerimiz doğrudan hava akımı engellenmeli arabalarda hava akımı ön cama verilmeli diğer ortamlarda insanlara dolaylı gelecek şekilde konumlandırılmalı ve çalıştırılmalıdır.
  • Ani ve aşırı soğutmalardan kaçınılmalıdır.
  • Arabalarda klima taşıt içerisine girmeden çalıştırılmalıdır.
  • Isı 25 derecenin altına düşürülmemelidir. Isı düşürülecekse kademeli olarak azaltılmalıdır. Mümkünse ortam önceden soğutulmalı kapı ve pencereler kapalı tutulmalıdır.
  • Klima kullanımına dikkat ederek hem klimaların konfor serinlik ve sıcaklığından yararlanmalıyız hem de sağlığımızı kaybetmemeliyiz.”Lütfen klimamızı doğru kullanalım, bakımlarını düzenli yaptıralım, unutmayın sağlığınız herşeyden daha önemlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
15 Nisan 2018
930 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir